منتديات بُــهار
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

منتديات بُــهار

Jiyana me be Buhar her gav bahîze

الرئيسيةأحدث الصورالتسجيلدخول
أعضاءنا الأعزاء , تم و حسب القرار الإداري إنشاء شات لمنتدى بُــــهار ........ : group228797@groupsim.com
أيها السادة الكرام .... أعضاء و زوار منتدى بُـــهار , نود إعلامك إلى أن المنتدى مازال جديداً و في بدايته لذلك نرجو منكم مشاركتنا في سبيل إغنائه بالمواضيع القيمة و المفيدة في كافة المجالات , و لكم جزيل الشكر
رجاء ..... نرجو من الأعضاء قراءة القوانين قبل البدء بأي شيء في المنتدى ... المدير العام

مه‌سرور بارزانی , خه‌لك ژ من باشتر سه‌روك بارزانی دناسن

كاتب الموضوعرسالة
Xorte Kurd
المدير العام
المدير العام
Xorte Kurd

المؤهل المدرسي : جامعي

مه‌سرور بارزانی , خه‌لك ژ من باشتر سه‌روك بارزانی دناسن Empty
مُساهمةموضوع: مه‌سرور بارزانی , خه‌لك ژ من باشتر سه‌روك بارزانی دناسن   مه‌سرور بارزانی , خه‌لك ژ من باشتر سه‌روك بارزانی دناسن I_icon_minitimeالخميس سبتمبر 24, 2009 4:51 pm

دچارچوڤێ گوتراه‌رگێدا ، لسنورێ به‌رواری بالا ، ئه‌ندامێ مه‌كته‌با سیاسی پارتی دیموكراتی كوردستان ( مه‌سرور بارزانی ) راگه‌هاند : خه‌لك هه‌می سه‌روك بارزانی باشتر ژ من دنیاسن ، له‌ورا دخوازم پشتگیری و پشنه‌ڤانیا لیستا كوردستانی بكه‌ن . دوهی ئێڤاری ، ئه‌ندامێ مه‌كته‌با سیاسی یا پارتی دیموكراتی كوردستانێ ( مه‌سورو بارزانی ) و ئه‌ندامی مه‌كته‌با سیاسی یا ئێكه‌تی نیشتیمانی كوردستان ( سه‌عدی ئه‌حمه‌د پیره‌ ) و ئه‌ندامێ مه‌كته‌با سیاسی پارتی ( ئازاد به‌رواری ) و ئه‌نداما لیژنا ناڤین یا پارتی ( شرین ئامێدی ) ، لسنورێ به‌رواری بالا ، دگه‌ل جه‌ماوه‌رێ ده‌ڤه‌رێ باژێركێ كانی ماسێ چه‌ندێن كومبون ئه‌نجامدان ، وه‌كی پشته‌ڤانیا لیستا كوردستانی و سه‌روك بارزانی بو هه‌لبژاتنێن داهاتی یێن هه‌رێما كوردستانێ . لده‌ست پێكێ مه‌سرورو بارزانی گوتاره‌ك پێشكێش كر و تێدا ئاماژه‌ ب گرنگیا ده‌ڤه‌رێ و رولێ كاریگه‌رێ خه‌لكی كر ل هه‌ردوو شوره‌شێن مه‌زنا ئه‌یلولێ و گولانێ دا ببلندی هاته‌ هه‌لسه‌نگاندن و گوت : لبه‌راهیێ سوپاسی و رێزێن تایبه‌ت بو خه‌بات و قوربانیێن ده‌ڤه‌رێ ، چونكه‌ ئه‌و ده‌ڤه‌ر ئێك ژوان ده‌ڤه‌رایه‌ سه‌ره‌كانیا پێشمه‌ركه‌ھی و جهێ هاریكاری و ڤه‌حه‌واندنێ بویه‌ ، و خه‌لكێ ده‌ڤه‌رێ ب هه‌می ته‌خ و چین ڤه‌ خو ئه‌وێن بێ چه‌ك ژی رولێ پێشمه‌رگه‌هی هه‌بویه‌ و دوژمن نه‌شیایه‌ تێدا بمینیت و خو جهببیت ، به‌لكی هه‌رده‌م بو گورستانا دوژمانا . هه‌ر د ئاماژه‌كرنا هه‌لویستێ دیروكی یێ خه‌لكێ ده‌ڤه‌رێ ، مه‌سرور بارزانی گوت : لسه‌رده‌مێ شوره‌شا ئه‌یلولێ لوی ده‌می بارزانی یێ نه‌مر گه‌هشته‌ ده‌ڤه‌رێ دایكه‌ شه‌هیده‌ك و پێشمه‌رگه‌هێ ده‌ڤه‌رێ پێشوازی لێ كرن .هه‌روه‌سا هیڤی خواست ، كو هه‌ر بوی گیانێ خه‌باتا نهوكه‌ ئه‌نجام بده‌ن ، خه‌باتا ئاڤه‌دانكرن و گه‌شه‌پێدان و پێشكه‌فتنێ به‌رده‌وامیێ پێ بده‌ن
https://buhar.ahlamontada.com

مه‌سرور بارزانی , خه‌لك ژ من باشتر سه‌روك بارزانی دناسن
صفحة 1 من اصل 1